PWSTE - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 11 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 453 dni temu

 

 

Ogłoszenie

W ramach wykupionych przez PWSTE subskrypcji, możliwe jest udostępnienie studentom i prowadzącym, niektórych licencji na oprogramowanie laboratoryjne wykorzystywane w PWSTE. Oprogramowanie dostępne jest wyłącznie dla studentów kierunków inżynierskich. Uzyskanie własnej licencji wymaga zwykle wypełnienia formularza lub założenia konta na serwerze producenta oprogramowania. Są to między innymi:

 1. Konto Microsoft Azure for education – dzięki któremu można uzyskać dostęp do szeregu programów i kursów. Z którego można pobrać licencje na systemy operacyjne (np. Windows 10, Windows Server ) i oprogramowanie ze środowiska Microsoft (poza pakietem Office). Procedura rejestracji tutaj.
 2. Konto Esri z dostępem do środowiska Arcgis dla kierunku Geodezja i Kartografia, dzięki któremu można pracować na mapach i danych GIS stworzony przez amerykańskiego producenta ESRI. Pakiet umożliwia tworzenie i przetwarzanie istniejących map, analizę danych przestrzennych oraz ich wizualizację oraz zarządzanie danymi w geobazach.Procedura rejestracji tutaj.
 3. Konto firmy Coder, umożliwiające użytkowanie oprogramowania geodezyjnego WinKalk oraz MicroMap.Procedura rejestracji tutaj.Procedura rejestracji tutaj.

 

 

 

Procedura rejestracji MS

 

W ramach licencji firmy Microsoft, pracownicy dydaktyczni PWSTE oraz wszyscy studenci uprawnieni są do uzyskania programów i systemów operacyjnych ze środowiska Microsoft. W ramach konta możliwy jest dostęp do kursów oraz oprogramowań ze środowisk IBM, Mathworks czy Autodesk.
Procedura :

 1. Wejść na stronę https://azureforeducation.microsoft.com/devtools
 2. Wprowadź nazwę użytkownika (adres email z domeny PWSTE.EDU.PL) i kliknij „Dalej”
 3. Po zalogowaniu należy wykonać pełną procedurę weryfikacji (dosyć szybka i w pełni darmowa)
 4. Po rejestracji i pełnej aktywacji, można będzie pobrać wszelki soft i systemy operacyjne firmy Microsoft (poza MS office)

Sposób pobierania oprogramowania oraz kluczy:

 1. Zalogować się na https://azureforeducation.microsoft.com/devtools
 2. Otworzy się strona https://portal.azure.com i pojawi się napis „Witaj" a poniżej „Pobierz oprogramowanie"
 3. Kliknij „Wyświetl wszystko" aby przejść do pełnej listy produktów
 4. Wyszukaj oprogramowanie i wybierz go klikając na jego nazwę
 5. Sprawdź czy wybrałeś odpowiednią wersję językową (jeśli jest taki wybór)
 6. Kliknij przycisk „Pobierz"
 7. Kliknij przycisk „Wyświetl klucz" (jeśli jest wymagany)

 

 

Procedura uzyskania programu Arcgis

 

 1. Załóż konto na portalu myesri.com, używaj adresu mail z domeny pwste.
 2. Pobierz program Arcgis Advanced 10.7.0
 3. Pobierz polska lokalizacje wraz z językiem link
 4. Kod aktywacyjny programu, wymagany przy instalacji, został rozesłany do studentów GiK 3 roku. Kod może być wysłany do kolejnych studentów GiK, wystarczy napisać na daniel.szegda@pwste.edu.pl

 

 

 

Procedura uzyskania programu Microstation

 

 1. Załóż konto na portalu Bentley Studentserver: link użyj tokena dla PWSTE: UbnVpLncQriHgfCrvgz2qsl2Bn5U7nF+XHwv10rYc1YBLhbFD2tg4A== używaj adresu mail z domeny pwste.edu.pl
 2. Dokończ procedurę rejestracyjną i czekaj na weryfikację administratora.
 3. Po pomyślnej weryfikacji pobierz program Microstation, przy uruchomieniu zaloguj się przy pomocy usługi Connect (login i hasło z serwera Bentley studentserver).

 

 

 

Procedura rejestracji Coder WinKalk/MicroMap

Firma Coder w marcu 2020 postanowiła przywrócić czasowo program wydawania bezpłatnych rocznych kodów odbezpieczających na WinKalk i Mikromap dla studentów, na cele niekomercyjne, w celu ułatwienia nauki zdalnej. W celu utworzenia konta, należy przesłać na maila coder@coder.pl komplet informacji: Imię i nazwisko Uczelnia, kierunek, rok NR albumu lub NIP lub PESEL ID komputera ( 8-cyfrowego ID komputera, wyświetlanego przez WinKalk na dialogu autoryzacji; Po uzyskaniu kodu aktywacyjnego, po uruchomieniu programu, na pierwszym dialogu - "zostało 30 dni" - proszę wcisnąć przycisk "Wprowadź klucz", a następnie wprowadzić przesłany wcześniej NR albumu ( lub NIP lub PESEL) oraz kod aktywacyjny. Na wszelkie pytania dotyczące licencji i oprogramowania, producent odpowiada na własnym forum link