PWSTE - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 3 godziny temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 17 dni temu

 

 

Ogłoszenie

W ramach wykupionych przez PWSTE subskrypcji, możliwe jest udostępnienie studentom i prowadzącym, niektórych licencji na oprogramowanie laboratoryjne wykorzystywane w PWSTE. Oprogramowanie dostępne jest wyłącznie dla studentów kierunków inżynierskich. Uzyskanie własnej licencji wymaga zwykle wypełnienia formularza lub założenia konta na serwerze producenta oprogramowania. Są to między innymi:

 1. Konto Microsoft Azure for education – dzięki któremu można uzyskać dostęp do szeregu programów i kursów. Z którego można pobrać licencje na systemy operacyjne (np. Windows 10, Windows Server ) i oprogramowanie ze środowiska Microsoft (poza pakietem Office). Procedura rejestracji tutaj.
 2. Konto Esri z dostępem do środowiska Arcgis dla kierunku Geodezja i Kartografia, dzięki któremu można pracować na mapach i danych GIS stworzony przez amerykańskiego producenta ESRI. Pakiet umożliwia tworzenie i przetwarzanie istniejących map, analizę danych przestrzennych oraz ich wizualizację oraz zarządzanie danymi w geobazach.Procedura rejestracji tutaj.
 3. Konto firmy Coder, umożliwiające użytkowanie oprogramowania geodezyjnego WinKalk oraz MicroMap.Procedura rejestracji tutaj.Procedura rejestracji tutaj.

 

 

 

Procedura rejestracji MS

 

W ramach licencji firmy Microsoft, pracownicy dydaktyczni PWSTE oraz wszyscy studenci uprawnieni są do uzyskania programów i systemów operacyjnych ze środowiska Microsoft. W ramach konta możliwy jest dostęp do kursów oraz oprogramowań ze środowisk IBM, Mathworks czy Autodesk.
Procedura :

 1. Wejść na stronę https://azureforeducation.microsoft.com i zarejestrować się używając adresu email z domeny PWSTE.EDU.PL.
 2. Po zalogowaniu należy wykonać pełną procedurę weryfikacji (dosyc szybka i w pełni darmowa)
 3. Po rejestracji i pełnejaktywacji, można będzie pobrać wszelki soft i systemy operacyjne firmy Microsoft (poza MS office).

 

 

Procedura uzyskania programu Arcgis

 

 1. Załóż konto na portalu myesri.com, używaj adresu mail z domeny pwste.
 2. Pobierz program Arcgis Advanced 10.7.0
 3. Pobierz polska lokalizacje wraz z językiem link
 4. Kod aktywacyjny programu, wymagany przy instalacji, został rozesłany do studentów GiK 3 roku. Kod może być wysłany do kolejnych studentów GiK, wystarczy napisać na daniel.szegda@pwste.edu.pl

 

 

 

Procedura uzyskania programu Microstation

 

 1. Załóż konto na portalu Bentley Studentserver: link użyj tokena dla PWSTE: UbnVpLncQriHgfCrvgz2qsl2Bn5U7nF+XHwv10rYc1YBLhbFD2tg4A== używaj adresu mail z domeny pwste.edu.pl
 2. Dokończ procedurę rejestracyjną i czekaj na weryfikację administratora.
 3. Po pomyślnej weryfikacji pobierz program Microstation, przy uruchomieniu zaloguj się przy pomocy usługi Connect (login i hasło z serwera Bentley studentserver).

 

 

 

Procedura rejestracji Coder WinKalk/MicroMap

Firma Coder w marcu 2020 postanowiła przywrócić czasowo program wydawania bezpłatnych rocznych kodów odbezpieczających na WinKalk i Mikromap dla studentów, na cele niekomercyjne, w celu ułatwienia nauki zdalnej. W celu utworzenia konta, należy przesłać na maila coder@coder.pl komplet informacji: Imię i nazwisko Uczelnia, kierunek, rok NR albumu lub NIP lub PESEL ID komputera ( 8-cyfrowego ID komputera, wyświetlanego przez WinKalk na dialogu autoryzacji; Po uzyskaniu kodu aktywacyjnego, po uruchomieniu programu, na pierwszym dialogu - "zostało 30 dni" - proszę wcisnąć przycisk "Wprowadź klucz", a następnie wprowadzić przesłany wcześniej NR albumu ( lub NIP lub PESEL) oraz kod aktywacyjny. Na wszelkie pytania dotyczące licencji i oprogramowania, producent odpowiada na własnym forum link