PWSTE - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: 19 minut temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 70 dni temu

 

 

Ogłoszenie

W ramach wykupionych przez PWSTE subskrypcji, możliwe jest udostępnienie studentom i prowadzącym, niektórych licencji na oprogramowanie laboratoryjne wykorzystywane w PWSTE. Oprogramowanie dostępne jest wyłącznie dla studentów kierunków inżynierskich. Uzyskanie własnej licencji wymaga zwykle wypełnienia formularza lub założenia konta na serwerze producenta oprogramowania. Są to między innymi:

 1. Konto Microsoft Imagine – dzięki któremu można uzyskać dostęp do szeregu programów i kursów; oraz powiązane z powyższym konto MS Azure dev for students, po założeniu którego można pobrać licencje na systemy operacyjne (np. Windows 10, Windows Server ) i oprogramowanie ze środowiska Microsoft (poza pakietem Office). Procedura rejestracji tutaj.
 2. Konto Esri z dostępem do środowiska Arcgis dla kierunku Geodezja i Kartografia, dzięki któremu można pracować na mapach i danych GIS stworzony przez amerykańskiego producenta ESRI. Pakiet umożliwia tworzenie i przetwarzanie istniejących map, analizę danych przestrzennych oraz ich wizualizację oraz zarządzanie danymi w geobazach.Procedura rejestracji tutaj.
 3. Konto Bentley Systems z dostępem m.in. do programu MicroStation, czyli pakietu programów typu CAD znajdujących zastosowanie przede wszystkim w architekturze, budownictwie, geodezji, GIS, kartografii, mechanice, przemyśle i telekomunikacji.Procedura rejestracji tutaj.

 

 

 

Wniosek o utworzenie konta Microsoft Imagine Premium

 

W ramach licencji firmy Microsoft, pracownicy PWSTE oraz wszyscy studenci kierunków inżynierskich, uprawnieni są do utworzenia konta MS Imagine Premium. W ramach konta możliwy jest dostęp do kursów oraz oprogramowań ze środowisk IBM, Mathworks czy Autodesk, natomiast po połączeniu konta Imagine z portalem Azure dev for Teaching, możliwe jest legalne pobranie większości produktów firmy Microsoft (systemy operacyjne, narzędzia, programy itp. poza pakietem MS Office).
Procedura składania wniosku:

 1. Jest możliwość zdalnego utworzenia konta studenckiego Microsoft. Należy pobrać, wypełnić, podpisać i wysłać wniosek zdalnie na adres daniel.szegda@pwste.edu.pl
 2. Utworzone zostanie wtedy konto studenckie, na maila uczelnianego wysłane zostanie info o założeniu konta oraz prośba o reset hasła. Na koncie dostępne jest oprogramowanie i kursy z różnych środowisk.
 3. Natomiast by pobrać systemy operacyjne Microsoft, należy przeprowadzić drugi etap aktywacji, zalogować się na stronie : link
  login i hasło te same co do wcześniej utworzonego kont, a przy ewentualnych problemach kliknąć opcje przypomnienia hasła.
 4. Po zalogowaniu należy wykonać pełną procedurę weryfikacji (dosyc szybka i w pełni darmowa)
 5. Po rejestracji i pełnejaktywacji, można będzie pobrać wszelki soft i systemy operacyjne firmy Microsoft (poza MS office).
  Wniosek:
  Pobierz

 

 

Procedura uzyskania programu Arcgis

 

 1. Załóż konto na portalu myesri.com, używaj adresu mail z domeny pwste.
 2. Pobierz program Arcgis Advanced 10.7.0
 3. Pobierz polska lokalizacje wraz z językiem link
 4. Kod aktywacyjny programu, wymagany przy instalacji, został rozesłany do studentów GiK 3 roku. Kod może być wysłany do kolejnych studentów GiK, wystarczy napisać na daniel.szegda@pwste.edu.pl

 

 

 

Procedura uzyskania programu Microstation

 

 1. Załóż konto na portalu Bentley Studentserver: link użyj tokena dla PWSTE: UbnVpLncQriHgfCrvgz2qsl2Bn5U7nF+XHwv10rYc1YBLhbFD2tg4A== używaj adresu mail z domeny pwste.edu.pl
 2. Dokończ procedurę rejestracyjną i czekaj na weryfikację administratora.
 3. Po pomyślnej weryfikacji pobierz program Microstation, przy uruchomieniu zaloguj się przy pomocy usługi Connect (login i hasło z serwera Bentley studentserver).