Serwisy internetowe PANS Jarosław
Strona główna
ostatnia migracja danych: 1 godz. 20 min. temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 1313 dni temu

USOS

USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów) to główny system dziekanatowy obsługujący tok studiów wszystkich studentów PWSTE. Przechowuje dane osobowe, przedmioty, wpisy na studia, oceny i wiele innych ważnych rzeczy. Dostęp do USOS posiadają jedynie pracownicy Centrum Obsługi Studentów.

USOSweb

USOSweb to internetowa część USOSa przeznaczona dla studentów oraz pracowników prowadzących zajęcia. USOSweb pozwala na prosty dostęp przez przeglądarkę internetową do niektórych danych USOS. Każdy student otrzymuje mail o utworzeniu konta. Instrukcja obsługi hasła w USOSweb https://usosweb.pwste.edu.pl/docs/poz_res/index.html

MUSOS

Studenci korzystający z smartfonów z system Android mogą bezpłatnie pobrać i zainstalować mobilna wersję USOSa. Link do pobrania aplikacji z sklepu Google Play  Instrukcja instalacji https://usosweb.pwste.edu.pl/docs/pdf/ins_and.pdf

Co oferuje studentowi USOSweb - podstawowe funkcje

Katalog jednostek, programów, przedmiotów i osób

Za pomocą katalogów i wyszukiwarek można przeglądać przedmioty prowadzone w jednostkach PWSTE, sprawdzać termin zajęć, dyżury pracowników i wiele innych rzeczy.

Plan zajęć

Student zapisany na przedmioty oraz do grup zajęciowych ma dostęp do swojego planu zajęć w zakładce USOSweb. Na planie w przejrzysty sposób prezentowane są zajęcia z całego tygodnia.

Oceny

Przegląd ocen uzyskanych przez studenta. Pracownicy prowadzący zajęcia mają obowiązek niezwłocznego wprowadzania ocen do USOSweb, co pozwala studentom na szybki dostęp do wyników egzaminów czy zaliczeń.

Stypendia

W USOSweb można złożyć wniosek o stypendium, sprawdzić informacje o stypendiach naukowych i socjalnych.

Płatności

System USOS obsługuje naliczanie opłat za studia, legitymacje, powtarzanie roku/przedmiotu. Każdy student otrzymuje indywidualne konto do wpłat. Numer konta, kwota wpłaty, termin wpłaty oraz informacja o dotarciu wpłaty na konto PWSTE są widoczne dla studenta w USOSweb.

Swoje konto znajdziesz: "Dla studentów", "Płatności FK", "konta bankowe uczelni"

Komunikacja

Za pomocą poczty wewnętrznej USOS-MAIL można łatwo komunikować się z prowadzącymi zajęcia oraz osobami zapisanymi do tych samych grup zajęciowych. Listy wysyłane przez USOS-MAIL USOSweb rozsyła na konta pocztowe adresatów.

Konto pocztowe w domenie @s.pwste.edu.pl

Każdy student posiada konto pocztowego na serwerze PWSTE. Konto jest zakładane automatycznie po nadaniu nr albumu studentowi. Jest wysyłana wiadomość na adres poczty podany w trakcie rekrutacji o utworzeniu konta oraz hasło startowe. Komunikacja z studentami odbywa się tylko przez to konto. Student ma obowiązek korzystać z tego konta poczty.

Ankiety

Po zakończeniu semestru studenci oceniają prowadzących zajęcia. Wyniki ankiet są analizowane oraz prezentowane władzom jednostek.

Rzeczy o których warto pamiętać

  • Większość danych do USOS wprowadza Centrum Obsługi Studentów - jeśli jakieś dane są błędne lub ich brakuje, Centrum Obsługi Studentów ma obowiązek to poprawić.
  • oceny do USOSweb wprowadzają prowadzący zajęcia (zgodnie z zarządzeniem Rektora) - jeśli oceny brakuje, zgłoś to prowadzącemu.
  • masz kłopoty z logowaniem: czytaj dokładnie Instrukcje logowania, często studenci zapominają, że zmienili sobie hasło i używają starego.
  • w sprawach technicznych można kontaktować się z zespołem USOS drogę e-mailową - więcej szczegółów w zakładce Pomoc -> Kontakt.
ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław tel: (16) 624 40 93 https://pwste.edu.pl kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)